A A A

rok 2012

 • DOŻYNKI TUŻ TUŻ...

  Mieszkańcy Wioski zbudowali słomiane figury, zwierzęta i pojazdy na Dni Wioski oraz Dożynki Gminne!

  Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!!!

   

   

   

   

 • Dożynki Gminne Wioska 2012 - reportaż

  Po 27 latach odbyły się Dożynki w Wiosce. Mieszkańcy wsi i organizatorzy włożyli ogrom pracy i serce w takie przygotowanie imprezy. Mszą Świętą polową rozpoczęto w Wiosce Święto Plonów. Mszę odprawił ksiądz Stanisław Wieszczeciński. Uczestniczyli w niej włodarze gminy i powiatu, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Wioski. Po mszy uczestnicy obchodów udali się do miejsca, z którego wyruszał korowód dożynkowy. Prowadzony był on przez Damską Sekcję Konną Amazonek, za nimi kroczyła Młodzieżowa Orkiestra z Rostarzewa, poczty sztandarowe, włodarze oraz goście, Wojowie Piastowscy z Woli Jabłońskiej, panie z Wioski ubrane w tradycyjny strój wielkopolski niosące wieniec dożynkowy, Starościna Dożynek- Bogumiła Dach i Starosta Dożynek Marek Korbas, których okazałą bryczką wiózł Szymon Pocztowy, bryczka pana Andrzeja Gałkowskiego z dziećmi, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice, delegacje poszczególnych wsi z wieńcami dożynkowymi, bryczki i powozy, siewcy Marek i Sławomir Lepa, rodzice (Danuta Hejt i Władysław Marek) z dzieckiem (Danuta Bartkowiak) w wózku a za nimi koza, Hanka Billert z Muzeum na Gościńcu, wóz z sianem, na którym siedziały dzieci trzymajac słoneczniki oraz kwiaty, bery, pojazdy rolnicze, wóz z Mat Pieku - piekarni z Jabłonnej. Barwny korowód udał się na plac przed scenę i tu po powitaniu gości przez sołtysa oraz burmistrza, po przemowach zaproszonych gości dokonano Obrzędu Dożynkowego. Konferansjerkę prowadziła pani Krystyna Pilarska oraz Tomasz Helbin.

   

  W tym szczególnym dniu nie zabrakło atrakcji. Setki widzów podziwiało na scenie występy Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca Sierakowice z Sierakowic, Wojów Piastowskich z Woli Jabłońskiej, chóru z Wioski, kabaretu To My ze Słocina. Na terenie parku swój pokaz dały Amazonki Damskiej Sekcji Konnej Deska oraz Ułani Ochotniczego Reprezentacyjnego Odziału Ułanów Miasta Poznania. Pokazy te przyciągnęły tłumy widzów. W międzyczasie przybyli na uroczystość mieszkańcy mogli obejrzeć pokaz młocenia zboża dawną metodą, czyli za pomocą kieratu i młockarni (Andrzej Michalski i jego zespół). Odbył się pokaz kiszenia kapusty (Agnieszka Rodak i Anna Marek) oraz pokaz wytwarzania masła. Świeży pieczony chleb dostępny był dzięki piekarni z Jabłonnej i Państwu Matuska. Swoje stoiska z lokalną żywnością zaprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sierakowic oraz Wioski. Kaszubki częstowały plackami ziemniaczanymi oraz ziemniakami ze śledziem w śmietanie, spóbować można było także nalewek, piwa, tabaki. Panie z Wioski przygotowały żurek - Elżbieta Matysiak, krem z pieczarek - Lucyna Drygas, krem z porów pani Wanda z Błońska, ziemniaki z serem czyli poznańskie pyry z gzikiem - Natalia Pocztowa i Katarzyna Kowala, ciasta domowe - Elżbieta Hetmańska, Joanna Weimann, Anita Marek. Wielkim powodzeniem cieszyło się stoisko grillowe, które obsługiwał Radosław Hetmański z żoną  Elą. Wspaniałą grochówkę gotowali w kuchni polowej Ula Matysiak, Teresa Lindner, Bożena i Karol Gracz. Wystawę starych maszyn rolniczych i sprzętu przygotował Andrzej Michalski. Muzeum na Gościńcu pokazało dawne ubrania, przedmioty, pani Hanka pokazała dzieciom jak w szybki, łatwy i tani sposób można zrobić lalkę. Wojowie Piastowscy zaprezentowali dawną osadę. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Adam. Zabawa taneczna trwała do 24:00.

   

  Sołtys z żoną serdecznie dziękują Sponsorom imprezy:

  Szymonowi Pocztowemu, Szymonowi Gałkowskiemu, Krzysztofowi Zielińskiemu, Jarosławowi Marciniakowi, Damianowi Bernakiewiczowi, Grzegorzowi Frąckowiakowi, Państwu Matuska za wsparcie finansowe i rzeczowe.

   

  Paniom dziękujemy za upieczenie ciast (Ania Marek, Anita Marek, Ela Hetmańska, Patrycja Wawrzyniak, Paulina Pocztowa, Asia Weimann) i angażowanie się w sprawy dekorowania sceny (Agnieszka Rodak, Elżbieta Matysiak, Krystyna Pilarska), wykonania kotylionów dożynkowych - Elżbieta Matysiak. Panu Andrzejowi Pocztowemu szczególne podziękowania za przekazane ziemniaki.

   

  Podziękowania należą się także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, pomagali, stroili domostwa, dziękujemy za obsługę stoisk i stołów!

  Pani Elżbiecie Matysiak podziękowania za przygotowanie pięknych kotylionów dożynkowych! 

   

  Dziękujemy Strażakom za czuwanie nad porządkiem na placu i ulicach a w szczególności Pawłowi Lepie za sprawną organizację i czuwanie nad bezpieczeństwem..

   

  Dziękujemy Tomaszowi Tadeuszowi i jego żonie Dorocie za wystrojenie polowego ołtarza i prac związanych z mszą polową.

   

  Wszystkim tym, którzy mniej lub bardziej przyczynili się do zorganizowania Dożynek serdecznie dziękujemy!!!

   

   

 • Głosowanie na Super Sołtysa

  Plebiscyt na Super Sołtysa Powiatu Grodziskiego organizowany przez Nasz Dzień Nowotomysko-Grodziski wygrał pan Marian Kaczmarek z Drużynia w gm. Granowo.- gratulujemy.

   

  Nasz sołtys, pan Bogdan Schulz zajął II miejsce z liczbą głosów 217 - gratulujemy!

  Pan Schulz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy oddali na niego swój głos!

   

  grodzisk.naszemiasto.pl/artykul/1449413,glosuj-na-super-soltysa-powiatu-grodziskiego-2012-ii-etap,id,t.html

   

 • Impreza Mikołajkowa dla dzieci z WIOSKI - 16.12.2012

  Sołtys oraz Stowarzyszenie Wioska zorganizowały dla wszystkich dzieci z Wioski imprezę Mikołajkową!

   

  Poszukiwania Świętego Mikołaja z Dobrym Teatrem to zawsze wspaniała zabawa i moc przeżyć! 16 grudnia 2012 sala wiejska w Wiosce wypełniła się dziećmi, które przybyły na przedstawienie wystawiane przez aktorów Dobrego Teatru pt. "W poszukiwaniu Św. Mikołaja". Śnieżynka oraz Elf poprosiły dzieci o pomoc w znalezieniu Mikołaja. W przeciwnym wypadku w święta dzieci nie otrzymają prezentów. Po odgadnięciu zagadek, wspólnym śpiewaniu i tańcach Mikołaj przybył z workiem pełnym prezentów. Każde dziecko otrzymało słodką paczkę.

   

  Składamy serdeczne podziękowania Gminie Rakoniewice oraz panu Krzysztofowi Wawrzyniakowi za ufundowanie słodyczy a Sołtysowi oraz zarządowi Stowarzyszenia Wioska za organizację imprezy!

   

  Życzymy wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!


   

   

 • Mecz Kawalerowie-Żonaci 2012

  Zgodnie z tradycją w Wiosce, 15 sierpnia Kawalerowie oraz Żonaci wzieli udział w meczu towarzyskim. Trofeum w postaci pucharu za I miejsce zdobyła dużyna Żonatych. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

   

   

 • Relacja z Dnia Rodziny 10 czerwca 2012

  Tegoroczny Dzień Rodziny pod hasłem "Mama, tata i ja" dla mieszkańców Wioski odbył się w niedzielne popołudnie 10 czerwca. Organizatorzy imprezy, którymi byli: Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Wioska oraz Sołtys, przygotowali mnóstwo atrakcji dla przybyłych gości. Festyn odbył się na terenie parkowo-pałacowym w Krainie Zabawy Bogilu. Mieszkańcy Wioski mieli zapewniony wstęp gratis. Dzieci i dorośli mogli skorzystać z wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie Krainy. Panie z KGW i Stowarzyszenia przygotowały przepyszne ciasta domowe, panowie ze Stowarzyszenia grillowali kiełbaski. Sołtys zadbał o oprawę muzyczną i wszyscy mogli bawić się przy muzyce na żywo w wykonaniu DJ - Adama. O godzinie 17:00 na zaproszenie przewodniczącej KGW pani Krystyny Pilarskiej na scenie  wystąpił kabaret To My ze Słocina. Panie bawiły publiczność śpiewem i skeczami. Dla dzieci przygotowano słodycze i napoje. Dodatkową atrakcją były przejażdzki bryczkami dowodzonymi przez Andrzeja Gałkowskiego i Szymona Pocztowego oraz przejażdzki na koniu prowadzonym przez Pawła Hejta. Popołudniowy deszcz nie zepsuł humorów przybyłych. Do godzin późnowieczornych wielu mieszkańców bawiło się na przestrzeni zadaszonej przy muzyce i rozmowach.

  Serdeczie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować tak wspaniały festyn, dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie i spędzenie wspólnie dnia.

 • Tropical Island

  Na zakończenie treningów piłki nożnej chłopcy z drużyny pojechali na Tropikalną Wyspę do Niemiec. W kompleksie basenowym chłopcy spędzili cały dzień. Wyjazd możliwy był dzięki dofinansowaniu otrzymanym od Gminy.

 • Z wizytą w Wiosce w gm. Niechlów

  Dnia 2 czerwca mieliśmy przyjemność gościć u sołtysa zaprzyjaźnionej z naszą Wioski w gminie Niechlów. Na zaproszenie tamtejszego sołtysa Pieniaka, delagacja z naszej wsi w osobach: radnego Krzysztofa Warwrzyniaka, sołtysa Bogdana Schulza oraz członka Stowarzyszenia Wioska Przemysława Lehmana brała udział w uroczystym otwarciu placu zabaw. Wizyta połączona była ze zwiedzaniem okolicy. Panowie omówili również temat przyjazdu do nas z gościnnymi występami na dożynki w sierpniu tego roku. 

  Gospodarzom dziękujemy za zaproszenie a dzieciom życzymy wspaniałej zabawy na nowym placu!

 • Dziecięcy Balik Karnawałowy 2012

  Balik karnawałowy dla dzieci odbył się 15 lutego w sali wiejskiej. Mimo śniegu i trudnych warunków atmosferycznych dzieci przybyły na zabawę i bawiły się wspólnie z parą Klaunów z ARTEVENTY z Poznania. Były wspólne tańce, konkursy, zabawy. Dzieci zostały poczęstowane soczkami oraz lizakami. Od Animatorów każde dziecko otrzymało balonikowe zwierzątko. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na balik za rok:)

  Organizatorem baliku było Stowarzyszenie Wioska.

   

 • Ferie 2012 w Szkole Podstawowej w Rakoniewicach

  Stowarzyszenie Wioska i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Rakoniewicach zorganizowały dla dzieci aktywne ferie na dmuchańcach.

  Dmuchańce były czynne codziennie od godz. 11:00 do 19:00.

  Na sali gimnastycznej dzieci miały do dyspozycji 2 dmuchańce, piłki do skakania, hula-hop, skakanki, kredki i kolorowanki.

  Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie. Ferie uważamy za bardzo udane!

  A teraz czas skupić się na nauce w nowym semestrze szkolnym!

   

  Życzymy Wam wielu sukcesów i piątek!